Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Expanze, Patche, Dev blogy / Re:EvE Vegas 2018
« Poslední příspěvek by [QT-KT] Alenn G'kar kdy Dnes v 01:47:58 »
Sem rád že se rozhodli začít něco dělat s wardekem.
2
Expanze, Patche, Dev blogy / Re:EvE Vegas 2018
« Poslední příspěvek by [QEVEP] Draciste kdy Včera v 03:22:48 »
3
Expanze, Patche, Dev blogy / EvE Vegas 2018
« Poslední příspěvek by [QEVEP] Draciste kdy Včera v 02:11:34 »
4
Real world / Re:Anarchokapitalismus a politika
« Poslední příspěvek by [QT-KT] Alenn G'kar kdy Říjen 19, 2018, 19:21:31 »
Klidně si ze mě dělej srandu mě to nevadí, naopak příjdi s jedním argumentem a toho se drž. Už právě z toho prvního komentáře mám ten pocit, že ještě než se nad tím zamyslel už mu naskočila indoktrinace že školy/společnosti že to nejde a pak po mě jde s tím že jsem byl vymytej ;D Ale proč to nejde to je to proč tu jsem.
(Zajímalo by mě kdybych nezmínil "anarchokapitalismus" zda by to v něm vyvolalo takovou odezvu s rychlým závěrem a když jsem to psal tak jsem to i zvažoval.)


Mě nejde o to, že se vyberou peníze a postaví se silnice, ale o to, že je nucený i člověk který ji nikdy nepoužije.
Zkrátka to že ti ukradnu peníze a nabídnu ti za to zdarma vložky bude asi extrémní, ale já to tak vidím v případě státu který neefektivně přerozděluje tvoje peníze na něco co třeba nevyužíváš a nebo by si si to dokázal zařídit sám efektivněji ale tu volbu nemáš anebo si musíš zaplatit obě.

Demokracie vede k socialismu, lidé si odvolí někoho kdo je zbaví zodpovědnosti např. s tím, že se občan nebude muset starat o svoje rodiče, stát řekne že se prakticky stará o staré už teď a že to jinak nejde a zvedne sociální => méně zodpovědnosti => další kolo další volba. Ono je to pohodlnější, ale přesně tenhle začarovaný kruh dělá z občanů otroky. A lidí kterým se to nelíbí bude ubývat a budou pod hrozbou násilí nucení uposlechnout většinu.

Vyberme jedno téma a rozvedem ho dále. Do mezinárodních vztahů, armády bych se ale nerad pouštěl.

Draka bych poprosil o nějaký ten pokus, rád se podívám. Z historie bych uvedl třeba USA, kde vlastně v odlehlých městečkách nebyla ruka státu a lidé si nějak záhadně byli schopní platit šerifa a dokázali se shodnout i na tom, že nepotřebují věznici protože poškozený chtěl nějaké odškodnění a ne trest. Dnes ti někdo něco provede a za trest ho pošlou do vězení, které paradoxně platíš ty a máš z toho maximálně dobrý pocit ze "zadostiučinění" :D
A USA v době industrializace, Švýcarsko je krásný NÁZNAK anarchokapitalismu který je teď v režimu demokracie a postupně se reguluje a vede k socialismu - může si to dovolit.

Shivaja: Přečetl jsem si jejich FAQ. Když z komunismu odstraníš jeden problém - centrální přerozdělení což souvisí neschopností ekonomické kalkulace stejně ti zůstane problém druhý a tím je absence motivace. Z toho důvodu tomu projektu dávám málo šancí, osvícených lidí bude vždy méně a ten zbytek bude chctít být motivován, nejlépe zdroji.
5
Real world / Re:Anarchokapitalismus a politika
« Poslední příspěvek by Grieco kdy Říjen 19, 2018, 09:14:59 »
Souhlasím s Dračákem. Každý systém může být jen tak dobrý jak dobří jsou lidé a ruku na srdce jsme až na výjimky kupa sraček. Příležitost dělá zloděje a každý je zkorumpovatelný otázkou je jen za kolik a nebo čím se bude vyhrožovat.
Osvícený diktátor je super volba, ale kolik osvícených už padlo "opojených mocí"?! Všichni to známe stačí se podívat co občas udělá i z rozumných spolupracovníků povýšení.
Demokracie není dokonalá, ale momentálně je imho nejlepší, a když se budou lidi aspoň trochu snažit není důvod ten systém měnit.
6
Real world / Re:Anarchokapitalismus a politika
« Poslední příspěvek by [CHN] Shivaja kdy Říjen 19, 2018, 07:24:04 »
Tak jestli te zajimaj tyhle alternativni systemy spolecenskyho zrizeni tak si prostuduj tohle https://ubuntuplanet.org/ tendle system ty dalnice skoly a nemocnice postavit umi.
7
Real world / Re:Dejte robotum jeste par let vyvoje a....
« Poslední příspěvek by [CHN] Shivaja kdy Říjen 19, 2018, 07:17:19 »
No jo amici ty maj soudeni se jako narodni sport  ;D
8
Real world / Re:Anarchokapitalismus a politika
« Poslední příspěvek by [QEVEP] Draciste kdy Říjen 18, 2018, 22:29:55 »
Ja bych k tomu rekl jenom to, ze behem casu se uz o takovy anarchoutopismus pokouseli ve svete ruzne, rekneme komunity nebo enklavy.... jejich tragikomicke konce jsou celkem dobre zdokumentovany.

Jako takhle, zadny system neni dokonaly, bohuzel, je to dane uz jenom tim, ze lidstvo neni dokonale. Je tady par celkem dobrych jednotlivcu, ale lidstvo jako celek stoji bohuzel za hovno.

Me osobne vychazi jako nejlepsi zrizeni osviceny diktator, ve smyslu inteligentni, vzdelany, s velkym smyslem pro socialni citeni.

Demokracie kterou si uzivame ted, je sice druhe nejlepsi nam zname zrizeni, ale prestoze je druhe nejlepsi, jsou to v porovnani se zbytkem jenom o neco melci sracky.
9
Real world / Re:Anarchokapitalismus a politika
« Poslední příspěvek by [TFKI] scarify ardonn kdy Říjen 18, 2018, 21:52:32 »


to se nedá jinak komentovat, zkus s takovým systémem postavit dálnici, udržet měnu, školy, nemocnice, bankovní sektor, mezinárodní trh, zaměstnanost, kriminalitu...a vlastně cokoliv a "vůbec" by nevznikly mnohem monopolnější, mafianější celky než je stát

Absolutně nesmyslná myšlenka pro každého kdo má o ekonomii alespoň trochu tucha.

Máš za sebou dobrej brainwash
10
Všeobecná diskuze (non-EVE) / Re:Block-Chain
« Poslední příspěvek by [QT-KT] Alenn G'kar kdy Říjen 18, 2018, 20:05:16 »
Kdyby někdo chtěl pozvánku na Arbolet.net a plánoval tam i sbírat bodíky a celkově investovat skrz největší českej portál ohledně krypta napište mi SZ, mám jednu a jsem ochotný se odměnit polovinou z bonusu referala :) což bude asi 50kč :D
Stran: [1] 2 3 ... 10