Autor Téma: Záchrana Rorquala v FR-B1H  (Přečteno 1588 krát)

Offline [--BV-] Jogina

• Battleship pilot
Záchrana Rorquala v FR-B1H
« kdy: Duben 05, 2017, 09:10:27 »

Včera jsem než jsem šel spát jsem na TS zaslechl, že se něco děje. A taky, že jo:

https://zkillboard.com/br/89937/

Videa:

PL Dread POV

CO2 Dread POV

CO2 FAX POV

Story: Na obranu zatackovaného Rorquala CO2 dropnulo 5 titanů+pár supercarrierů a FAXů, následoval counterdrop početné dreadbomby PL (včetně carrierů a FAXů). Boj eskaloval přísunem posil CO2, a postupně i dalších stran jako Gooniů CVA, FCONu, na cestě měl 2 fleety i TEST, ale díky Ti-Di a vzdálenosti, to nestihli včas.

Vtipný je, že tenhle systém už má nějakou historii: 

http://evf-eve.com/services/brcat/?s=2630&b=5685136&e=390&t=v8FhV$z7p&r=1&ro=327

Před třemi a půl roky tu přišli Black Legion o desítky supercarrierů ve zhruba stejný hodnotě, co včera ztratilo CO2.

Včerejškem se posunul mezi TOP FIVE "nejkrvavějších" systémů na jihu, vedle B-R5, HED-GP a 77S8 46DP.
Zajímavý je, že většinou jsou "nejkravější "systémy na mapě EVE hraniční systémy, důležité logistické uzly, staging systémy apod.. Tady ten systém je asi vyjímka. :)

« Poslední změna: Duben 10, 2017, 21:33:09 by Quafe.cz »

Offline [QEVEP] Catherine Kestrel

• Frigate pilot
  • **
Re:Záchrana Rorquala v FR-B1H
« Odpověď #1 kdy: Duben 05, 2017, 09:27:25 »
kedysi Horacov char tam loosnul Nyxa, ten nyx prezil taku dobu aj 3 roky mozno viac. :D

Offline [--BV-] Jogina

• Battleship pilot
« Odpověď #2 kdy: Duben 05, 2017, 14:19:31 »
Teď jsem koukal na dotlan, že Elo Knight leavnul se svojí mini korpou CO2 k 26.3.2017, tzn. jen o málo víc než týden před dalším masakrem v tom samém systému.

Teoreticky teda nechybělo moc a mohl u toho být po letech zase. :)

Online [QEVEP] Draciste

• Capital ship pilot
    • http://twitter.com/Draciste
« Odpověď #3 kdy: Duben 05, 2017, 20:47:49 »
Porad lepsi prijit o neco ve velky bitce, nez takovej FCON level v roce 2017 :D

https://www.reddit.com/r/Eve/comments/63knzh/fcon/

https://zkillboard.com/kill/61323097/

So there's an interesting story behind this one.
The FCON titan was asked to do a second bridge for a single FCON Tengu which hadn't jumped. He jumped instead of bridging, and ended up on the cyno in a mostly empty system with the FCON fleet next to our (PL's) onlining raitaru.
We scramble to get our ceptor cyno up to his perch. The FCON FC calls for the titan to align off. He's mostly aligned, but as our ceptor lands one of the FCON hics puts up his bubble, tackling the blue titan. Our ceptor lit his cyno, we call for the bridge and caps to jump. Nothing gets through our bridge, and just a few caps make it to the cyno before it dies. We're bummed, because our bridge is up for a minute to a dead cyno, and the hic that tackled the blue titan will cycle his bubble down shortly.
Gloriously, however, an FCON dictor decides he wants to bubble the couple of PL caps that came through, tackling the titan again (and missing our caps lmfao). We wait out the rest of our bridge and come through to a fresh cyno to kill our hand delivered/accidentally awoxed FCON titan :)

Offline [--BV-] Jogina

• Battleship pilot
« Odpověď #4 kdy: Duben 06, 2017, 08:19:54 »
Po synchronizaci killboardů ten boj v Impasu vypadá přeci jen o něco líp. Navíc včera jsem četl ještě nějaký battlereporty z okolních systémů, kdyby to člověk započítal, tak by tam ke korekci o pár procent směrem k rovnováze taky došlo.

Nicméně vyhrát ISK war proti dreadbombě? To asi nejde. Jakože třeba Gooni dropují na PL svůj megablob (30 titanů a 50 supercarrierů+support) hned z první ruky a stejně, co jsem koukal na poslední PL dreabomby z Delve, tak ISK war nevyhravají viz. třeba poslední:

https://zkillboard.com/related/30004763/201704040200/

A to v Delve už PL nemají narozdíl od Impasu žadný moment překvapení ( na po první Goonům sundali Revenanta a ještě pár dalších supercarrierů za 400+ B). Dneska už jsou se zásobou dreadů v NPC delve profláknutí.

Jen chci říct, že se to fakt těžko nějak brání.

Co se týká FCONu, tak je to smutný nebo naopak vtipný, když se sejde tolik failů v řadě najednou.

Zase na jejich obranu: viděl jsem teď nějaký kapital fighty z Immensea o citadely/komplexy, co jim tam PL staví, aby vyprovokovali fighty a musím říct, že jsem byl překvapený, jak byly (neříkám, že všechny) vyrovnaný a některý FCON i vyhrál.

A nevím jestli to bylo tím, že PL jsou tak špatní nebo FCON tak dobrej, protože početně to bylo zhruba 1:1.

Offline [QEVEP] Catherine Kestrel

• Frigate pilot
  • **
« Odpověď #5 kdy: Duben 06, 2017, 13:03:40 »
vpis si do denicka ze FCON nebol nikdy dobry, opakujem nebol nikdy dobry :D to si normalne PL urazil tou vetou :D

Offline [--BV-] Jogina

• Battleship pilot
« Odpověď #6 kdy: Duben 06, 2017, 13:53:52 »
vpis si do denicka ze FCON nebol nikdy dobry, opakujem nebol nikdy dobry :D to si normalne PL urazil tou vetou :D

Já neříkám, že FCON byl kdy dobrej. Ale uznej, že když na rychlo najdu náhodně třeba:

https://zkillboard.com/related/30002124/201703241200/

což na poměry EVE je relativně vyrovnaná bitva. Rozhodně to není gangbang 6 nebo 8:1 ani z jedný strany. FCON má početní výhodu, ale PL má zase mnohem větší blob carrierů a ztráty zhruba 6:4. Tak to neukazuje, že FCON je zase tak až moc špatnej, jak by se zdálo z toho, co napsal Drak nahoře. Fakta, nic víc.

Btw...PL taky už nejsou, co bývali.

Jako třeba Killah Bee rozhodně není žádná hvězda mezi FC. To je normální průměrný FC.  Byl jsem s ním v roce 2014 v několika superkapital bitvách proti Stainwagonu, když byl ještě v Nuli Secundě.  A přicházeli jsme u supercarriery kvůli jeho chybám.

NCDOT kvůli němu muselo s 80ti supercarrierama slowbotovat přes brány do NPC Stainu, přičemž jim Gooni sundali 4 supercarriery po cestě. O další 3 jsme přišli my, protože je truhlík a přišlo mu jako dobrej nápad svédst superkap bitvu na půdě nepřítele u jeho POSu (nereinforcnutýho). Takže zatímco my jsme přicházeli o drony bez možnosti doplnění, tak Stainwagon se s každou Wyvernou, kterou jsme dostali pod půl štítu schoval pod štít POSu a v klidu si tam dopňovali i fightery/bombery do superek, zatímco nám DPS padalo postupně dolů.

Podruhé o 2 dny později nás museli na tom samém místě zachraňovat PL, protože světe div se, NCDOT už se znovu 2 hodiny klouzat přes brány se superkapital fleetou přes X regionů  nechtělo. A jen díky jim to neskončilo podobně.

EDIT: Teď jsem si vzpoměl, jak Jean Leaner(NCDOT)  přišel o druhýho titána. Bylo to docela podobný - místo, aby poslal fleetu do NPC Stainu, tak se tam odebral sám s titánem a nechal asi 200 lidí u POSu čumět s otevřenou pusou... :).