Autor Téma: Válka na severu  (Přečteno 31701 krát)

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #200 kdy: Říjen 15, 2018, 12:38:39 »
Po necelém měsíci to trochu updatnu:

Na severu i na jihu mezitím proběhla se série resetů standingů. Na jihu byly "friendly", na severu už tolik ne. Tam se bodem sváru stal jednak horký brambor v podobě CO2, který Fafer pozval nejdřív do Malpais (BOT space) na regeneraci sil, ale byli promtně odejiti a Fafer z vedení aliance BOT odešel sice sám, ale je otázka, nakolik dobrovolně.

A dalším horkým bramborem je, že PH a Black Legion mají za zlé Sort Dragonovi, že po tom, co se mu málem rozpadla koalice (2 aliance už odešly - KOS a ze SLYCE odešly největší korpy (k TESTu), včetně hlavních desion makerů, takže se čeká, jestli se nerozpadne ten zbytek taky) už nechce dělat meatshield a vykoupil si 6 měsíců klidu od Impería. Dost lidí na severu pohoršilo. Aby taky ne. 

Na co je vám dobrý meatshield, co nechce pořádně plnit svoji funkc....tak následoval "unfriendly" reset od Gobbinse (leader PH) a deployment do Venalu s Black Legion s cílem škodit GoTG v Branchi a Dekleinu.

No a teď o víkendu se tady do té "rodinné" idylky severu vložil TEST. Se skromným cílem, kterým je rozbití obchodního kartelu Panfamu v regionu.

Aby jste měli představu o jakém objemu peněz se bavíme. Lidi měsíčně v EVE při obchodování na broker fee a transaction tax zaplatí přes 32 Trillionů ISK. Je to víc, než kolik naratuje měsíčně Imperium a Legacy dohromady.
Co je na tom kouzelného je, že je to pasivní příjem. Nemusíte skoro lognout a máte příjmy, na který jinak dřou tisíce lidí dohromady měsíc.

80-90 procent transakcí proběhne na Jitě a v okolí (ve Forge). I když samozřejmě velká část obchodu proběhne na NPC stanici, tak i při hodně konzervativním odhadu podílu obchodu na hráčských citadelách se bavíme min. o jednotkách trilionů ISK měsíčně.

Od konce WWB/Casino War si Panfam vybudoval obchodní kartel ve Forge, kde měl na RMT komodity (skill injectory, PLEX) v high secu Gobbins a jeho síť citadel, Jeronika z PL na rudu a T1 materiály atd.

Ne, že by ostatní nechtěli obchdovoat, ale každý kdo chtěl na Perimetru a okolí obchodovat se musel podřídit diktátu a pravidlům Panfamu, nebo byly jeho struktury odstraněny. To vím od Jeroniky, protože v roce 2016  o pravidlech, který musí dodržovat s EVE Moguls, aby na Perimetru mohl obchodovat, včetně nadiktovaného sortimentu, který může obchodovat, rozepsal na jednom fóru. A poslední neúspěšný pokus o nějakou konkurenci byl od Snuffu a pokud se pamatuji, tak ty citadely jim vydržely ani ne 14 dnů.

Od roku 2016Panfam dominoval politicky i vojensky, určoval diplomaticky nebo vojensky, kde která aliance bude a kde která ne a nešlo s tím nic udělat. Rok 2018 dost změnil, a uvidíme co přinesou následujicí týdny války v high secu a jestli se něco změní i v tomto.


TEST onlinuje keepstar v Perimentru a 3000 km od něj frakční fortizar. Pokud ho nikdo nezničí, tak to bude první online keepstar v high secu. A možná časem největší trade hub v high secu, kdo ví.Ofic. vyjádření od Vilyho (military leader TESTu):

Citace
"We aim to provide safety and security to all members of the high-sec community. This is about stability and benevolent leadership and assistance to the people of high-sec. We all came from high-sec and now we can give something back. We are setting a 0.3% tax rate that we will never lower. This is 10% of Jita and 40% lower than the standard many are used to and will allow for a comfortable middle ground as people adapt to new managers.”


Zároveň jsme napadli struktury, které považuje TEST za nepřátelské na Perimetru a okolí patřící:

Pandemic Horde
Tradors’r’us - Jita Division
IChooseYou Holdings 
Mogul Financial

Armor timery jsou dnes večer a jdou hodně rychle za sebou (nejkratší jsou 17 minut od sebe). Pokud se podaří je potvrdit, tak budou na cca týden vyřazeny z provozu, než se rozhodne o jejich osudu.

Btw ten Keepstar v Perimetru je koupený od Matteralla, a je to ten z Aunenenu.
Je zaplacený z "čistých" čínských ISKů od Norause, které byly součástí válečných reparací po porážce WC na jihu.

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #201 kdy: Říjen 16, 2018, 06:50:51 »
Jedno z hodně povedených Talking in Stations:

https://www.twitch.tv/videos/322616392

Killah a Progod a další komentují dění z posledních týdnů:

- prvnich cca 15 minut komentáře k losům titánů z posledních dnů od INIT a MC.
- od 21. minuty komentáře k současný fragmentaci na severu
- někdy od 41. současný deployment TESTu do high secu
- někdy kolem 50. minuty Prodog kupuje od Matteralla keepstar
- nakonec Killah provedl víceméně skvělou rekapitulaci dění v nule za poslední 2 roky a toho proč je GSF tak silný jak je

A nějakých 8 hodin starý ping z Horde discordu naznačuje, že Gobbins nebude citadely, které jen jemu, vydělávaly, podle intelu od špionů, asi 600 mld ISK měsíčně bránit nebude:

Citace
@everyone As per previous pings, our priority is Branch. This is where you wanna be for fleet fights and strategic actions. To participate, join Partisans or BFL sigs. Perimeter has served us well and we were blessed to hold it that long. But naturally it belongs to the dominant force on the sever, which atm is not panfam. Fighting in empire will occur when the time is right but not when their numbers are at full force. Same applies to Geminate. Our caps are not in Geminate, our FCs and sigs are not in Geminate. Goons/Kendarr are bringing some fun fights and it's ok to take those but most timers in Geminate will only be taken if they suit us. This particularly applies to flash forms. Flashforming in Geminate while our focus is elsewhere is dumb and you will probably find yourself standing down, because keep in mind that most folks that love to pvp are deployed atm.

Takže asi i final timery budou uncontested,  armor timer iChooseYou Sotiya na Perimetru:Historicky první Keepstar v high secu a nový trade hub na Perimetru je online:

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #202 kdy: Říjen 17, 2018, 07:21:03 »
Koalice, kterou fakticky vede Elo Knight, složená z Black Legion a Pandemic Horde v noci refnula 4 Keepstary GoTG v Branchi a nějakou další infrastrukturu (nejspíš nějaký JB POSy apod).

https://www.reddit.com/r/Eve/comments/9ovcgg/pl_reinforces_4x_gotg_keepstars/

Mezitím největší SIG Impéria, Space Violence, začala refovat struktury Pandemic Horde v Geminate, Kendarr psal na redditech, že Geminate bude hořet, dokud se buď Pandemic Horde nevrátí a nebude ho bránit. Takže jde o to, kdo bude rychlejší...

Docela zajímavý bude sledovat počínání NC., v téhle situaci, jestli se fakt postaví za GoTG, jak naznačoval Killah v Talking in Stations, protože Sort Dragon s vedením, NC. aspoň konzultuje, co udělá, zatímco ostatní si dělají, co chtějí...dost to napoví, jak to asi dopadne.

A těžko říct jak si tady ta "nová"  útočící koalice na GoTG poradí s AU TZ timery GoTG. Nedivil bych se, kdyby jim na final timery přišla pomoct Norausova Winter Coalition z jihu. Jsou tam vazby, GoTG taky chodilo pomáhat WC. 


Každopádně to vypadá na horký podzim na severu. :)
« Poslední změna: Říjen 17, 2018, 10:32:33 by [--BV-] Jogina »

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #203 kdy: Říjen 18, 2018, 09:52:40 »
https://www.reddit.com/r/Eve/comments/9p023d/the_narrative_that_goons_cant_be_beat_and_the_war/

Progod napsal post v rozsahu diplomové práce. Zajímavé komentáře z různých stran.

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #204 kdy: Říjen 26, 2018, 11:32:19 »
Včera přišli Pandemic Horde o necelé dvě desítky citadel na Perimetru, ale i v okolí a pár jich dokonce i přišli v Geminate, což je jejich home space.

Na Sotyiu v Geminate se sešlo asi 1300 útočníků, z Imperia a TESTu. Pandemic Horde předvedlo heroickou obranu s tuctem bomberů, které na obranu struktury v ceně desítek mld. ISK překvapivě nestačily.

Jejich progres v Branchi proti GOTG (2-3 supercarriery a pár rorqualů renterů nejsou u mě progress- sorry) je zatím nula, nula nic. Na 4 armor timery Keepstarů GoTG, které vytvořili před týdnem se nedostavili.

Já nevidím budoucnost PH zrovna růžově.

Trefná propaganda:

Offline AntiQ

 • Rookie ship pilot
 • *
 • Příspěvků: 10
Re:Válka na severu
« Odpověď #205 kdy: Říjen 28, 2018, 12:10:11 »
No ale neprosaklo uzven ze z tech temer dvou desitek vetsina vlasne nebyla PH ale jen z toho meli prijem?
A sotiyo jiste pro PH skoda, ale vlastne taky nebylo tak uplne PH ale soukrome.
Vlastne ani nevim o co jde, posilat trinasobnou presilu pres pul mapy to musi byt fakt zabava, nakonec z toho ani zadny fight nemuze byt. PH se presune jedinne jinam jako to uz udelali hodnekrat. Aspon ted maji dostatek contentu bez dlouhych presunu :D

Offline Nemene

 • Frigate pilot
 • **
 • Příspěvků: 61
Re:Válka na severu
« Odpověď #206 kdy: Říjen 28, 2018, 13:25:16 »
No ale neprosaklo uzven ze z tech temer dvou desitek vetsina vlasne nebyla PH ale jen z toho meli prijem?
A sotiyo jiste pro PH skoda, ale vlastne taky nebylo tak uplne PH ale soukrome.
Vlastne ani nevim o co jde, posilat trinasobnou presilu pres pul mapy to musi byt fakt zabava, nakonec z toho ani zadny fight nemuze byt. PH se presune jedinne jinam jako to uz udelali hodnekrat. Aspon ted maji dostatek contentu bez dlouhych presunu :D

Tak moment.
Ono to nebylo PH , ALE PH z toho mělo příjem?
To to Sotiyo nebylo PH, ALE PH z toho taky mělo příjem?
Takže PH vlastně nic nevlastní, ALE akorát ze všeho má příjem?
Aha jo takhle vlastně funguje EvE.
Dobře jsem se zasmál.

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #207 kdy: Říjen 28, 2018, 15:17:12 »
No ale neprosaklo uzven ze z tech temer dvou desitek vetsina vlasne nebyla PH ale jen z toho meli prijem?
A sotiyo jiste pro PH skoda, ale vlastne taky nebylo tak uplne PH ale soukrome.
Vlastne ani nevim o co jde, posilat trinasobnou presilu pres pul mapy to musi byt fakt zabava, nakonec z toho ani zadny fight nemuze byt. PH se presune jedinne jinam jako to uz udelali hodnekrat. Aspon ted maji dostatek contentu bez dlouhych presunu :D

Každá struktura někomu patří, někdy jednotlivci, někdy skupině jednotlivců. Pokud patří do nějaký aliance, tak se to zobecňuje a píše o tom, že patří alianci. Když přijde o titána někdo z NCDOT, tak se taky neřeší čí byl, ale řeší se aliance kam patřil.

Podle intelu Sotyio, který bylo zničeno tady (killmail bohužel není, a CCP ho bude muset vygenerovat ručně):

http://evemaps.dotlan.net/system/Y8R-XZ

a dropu z něj se v něm vyrábělo zrovna Komodo (frakční titán), Avatar a ještě další 3 supercarriery. V podstatě to byl first Komodo kill na TQ. ;D

Jistě můžeme tu pracovat s konspirační teorií, že to Komodo ani Avatar (případně tydalší 3 supercarriery, co se tam stavěly), nebyly pro nikoho z Pandemic Horde, ale v Geminate si staví svoji superkapital fleetu Gooni, aby ji nemuseli tahat z Delve na sever. Ale já bych tímhle směrem moc nechodil...to si tu můžeme rovnou psát o Jeníčkovi a Mařence.

K tý přesile pár slov.

EVE není fér hra, nikdy nebyla. Když jsem v roce 2016 šel na Keepstar timer CO2 v M-O jako obránce bylo nás s CO2 dohromady 700. Killah Bee měl v systému 4200 lidí z celýho EVE a jen Pandemic Horde tam mělo 900 BS. Tenkrát je taky nezajímalo, že nás je 6x méně. Stejně tak letošní léto, kdy ačkoliv jsme čelili invazi v několika regionech (Immensea, Catchi a Tenerifis) tak Pandemic Horde neváhalo přesunout svou "all mighty" superkapital fleetu (30 titánů a 50 supercarrierů) do Omistu na naše rentery. A vědomi si toho, že bojujeme na dalších X frontách, a toho, a že jim tam nikdo nebude opononovat, začali vyhánět naše rentery pryč a ničit jim tam, na co přišli.

Oni z toho špatné svědomí neměli. My nemáme teď. A je mi úplně jedno čí jsou citadely na Perimetru, ale dokud se zisky z nich používají na SRP pro Pandemic Horde, je to legitimní target. Jestli to budou bránit,  je mi taky úplně jedno. Důležitý je, že o ten příjem Gobbins a pár dalších lidí přijde.

Kontentu budou mít PH dost...snad si ho užijí i dostatečně radostně. ;D

Offline AntiQ

 • Rookie ship pilot
 • *
 • Příspěvků: 10
Re:Válka na severu
« Odpověď #208 kdy: Říjen 28, 2018, 17:06:49 »
...Aha jo takhle vlastně funguje EvE...

Jo nekdy to i tak funguje v eve. Blik

...K tý přesile pár slov....

A ja jsem vpodstate vladce sveta...

btw ja neobhajuju ani nevycitam zadnou presilu. Jen v tom nevidim zadny smysl. Vystrnadit PH z geminate? no tak za mesic to bude repete jinde.

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #209 kdy: Říjen 29, 2018, 07:09:17 »
Nikdo PH z Geminate vystrnadit nechce, aspoň zatím ne.

Zatím, jde o to je oslabit - ořezat jim příjmy, způsobit jim pokud možno maximální škody.  A zatím se to docela daří, i díky tomu, že Gobbins nahnal PH na deployment do Venalu proti GoTG. Teď je tam spousta dalších timerů, Gobbins nahnal Alphastarpilota (FC z Pandemic Horde) a jeho "elitní" PH SIG bránít Geminate. Uvidíme, jak jim to půjde.


Bombers Bar vybombily ironicky bombery Darkness:

https://br.inyour.space/?s=1000703&b=8322896&e=90&t=rvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvb

MarShy slibuje odvetu:
https://imgur.com/a/p7yITzb

a hned mimo jiné naprášil ratujicí Hel Elo Knightovi, zatímco zabíjeli rorqualy 5 jumpů vedle:

https://br.inyour.space/?s=2949,2950&b=8323260&e=90&t=ub

A ačkoliv to vypadá hrozivě, tak GOTG 2 rorgualy zachránilo, takže to mohlo být i horší.

NC. resetlo GOTG včera ráno, Darkness. unanchoruje Keepstar v DO6H-Q ve Fade.

Zajímavá diskuze na twitchi byla hned po skončení Metashow. Sort Dragon udělal meeting koalice schválně po skončení Metashow, aby si tam z něho nemohli dělat srandu, tak Vily navrhl, ať ji přenáší v přímém přenosu. DBRB nebyl proti...a potom tam přišel ještě Killah, Sort Dragon a Alphastarpilot, tak z toho byla i docela zajímavá debata. Ale doporučuju první hodinu přeskočit:

https://www.twitch.tv/videos/328237301

No a poslední věc ze severu, renteři v Cobalts Edge (Maciknaw Empire) se pokusili o převrat. Pozvali CO2, aby jim pomohli přebrat nadvládu nad CE. Bohužel to nedopadlo, a přišli o všechno:Nevím jestli je dobrý nechávat rentery, aby si mohli stavět Keepstary, ale pak jsou zase pěkný killmaily:

https://br.inyour.space/?s=4183,4188,4186,4184,4187,4185,4189,4176&b=8321445&e=270&t=qaURQk