Autor Téma: Válka na severu  (Přečteno 31687 krát)

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #230 kdy: Listopad 26, 2018, 09:09:08 »
Na Perimetru pokračuje válka o kontrolu nad high-sec obchodem:

TEST přišel minulý týden o první dražší strukturu:

https://zkillboard.com/kill/73622266/

Zkillboards blbě ukazuje cenu, reálný loss byl přes 73 mld. ISK.

Kuriozní na tom bylo, že tam byla fleeta TESTu, co ho měla bránit, to sledovala na gridu, ale nemohla zasáhnout. Progod omylem wardecnul tu korpu co na ni zaútočila jiným altem, než měl, a přišlo se na to až na gridu.

Vzhledem k tomu, že meta kolem válčení v high-secu připomíná trochu karuselové kauzy s podvody u DPH, kdy firmy vznikají a zanikají rychlostí světla, tak v high secu je to s korporacemi a wardecy podobně, a  vyžaduje to každé 4 hodiny, aby někdo zkontrolovat,  a wardecnot patřičný agresory se správným charem i za  TEST, tak bylo rozhodnuto, že TTT (alt aliance, pro high sec trade stuktury TESTu) joine přímo TEST, aby se to trochu zjednodušilo a předešlo omylům v budoucnu.

Díky tomu omylu Progoda, tak měl TEST refnutý i Keepstar na Perimetru, ale na armor timer v sobotu se nikdo nedostavil.

Celkem za minulý týden padlo na Perimetru kolem 10ti struktur (polovina z toho byly Azbely).

Pandemic Horde ukončilo "Branch" kampaň proti GoTG.
Citace
@everyone Branch Deployment has come to a close for most of us. This move op is for regular caps only headed back to Geminate from Branch. Grab your cap pilots and load your subcap ships up in SMB.
Fleet: Logistical Nightmare (Cole Solette) Comms: Epi Comp: Regular Caps (Carriers, FAX Dreads) Leaving: ASAP
Notes: * You need at least 70,200 isotopes for your capital

Gobbins nakonec vyřešil vše diplomaticky a pronajal pro rorqualy a industry safe space v Cobalts Edge od HK viz. např. lossy excavatorů či obyč. těžítek Pandemic Horde z CE:

https://zkillboard.com/kill/73672881/
https://zkillboard.com/kill/73692097/

Nutno dodat, že CE space je jen pro vyvolené  v PH - Blessed Beans + vedení aliance. Obyčejní plebejci v PH si musí vystačit s kempenou Kalevalou a Geminate.

V sobotu měl TEST meeting a přesouval na sever další várku několika stovek kapitálek a subkapitálek.  BL/PL/NCDOT a PH dalo dohromady 600-700 lidí a využilo toho k tomu, že refnulo skoro všechny struktury TESTu na severu.

Na armor timery struktur TESTu se pak v neděli nedostavili.

Stejně tak v AU TZ vybíhaly z RF nějaký stuktury Kendarovy SIG a taky nikdo z obránců nepřišel, takže jsme čas využili tak, že jsme  poslali do stuktury pár Astrahusů a několik dalších citadel do armoru, zatímco nás FC bavil tím, že nám tlumočil, co se děje na NCDOT comms...a výmluvy, proč zase nemůžou vydokovat. ;D ;).

Uvidíme jestli to dnes večer bude jinak.

Závěrem video:


Offline [BOBAS] pikachu CZ

 • Cruiser pilot
 • ***
 • Příspěvků: 134
Re:Válka na severu
« Odpověď #231 kdy: Prosinec 02, 2018, 00:36:24 »
mluvilo se o tech stukach, tak trochu propagandy 

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #232 kdy: Prosinec 03, 2018, 08:20:32 »
Největší fight z minulého týdne v Geminate:

AAR: V Oijanenu byl armor timer staging fortizaru TESTu.

Elo Knight připravil baitu s tím, že naláká TEST+ Imperium do pasti, kterou nachystal ve vedlejším systému BWF-ZZ na bráně do Oinanenu. 1000 km od brány má Pandemic Horde citadelu, u který fieldnul carriery s tím, že fightery carriery poslaly k Oinanen bráně, připraveny k anihilaci čehokoliv, co se pohne. Systém Elo a Gobbins zacynojamovali.

Se subkapitálkama pak Elo skočil do Oijanenu, kde sledovaly, jak se opravuje staging fortizar TESTu, zatímco TEST střílel fortizar Pandemic Horde v Oijanenu.

Během toho Elo zavelel k ústupu a fleety Panfamu warpnuli na bránu a BWF. TEST a Imperium přestali střílet fortizar PH a následovali Panfam, který mezitím skočil do BFW, kde měla celá Elova past sklapnout.

Progod nechal warpnout a skočit do BWF SS carriery, který zmasakrovaly většinu fighterů Panfamu. O masakr Nightmare NCDOT se postaral Vertigo z GSF, který se svým spy charem warpnul z pozice squad commandera, všechny nightmary bez logistik do bublin...a zbytek byl masakr Tempestů PH snažících se útéct z bublin.

Výsledek: https://zkillboard.com/related/30002440/201811290000/

Panfam lossnul bezmála 230 fighterů (fighters+support fgihters dohromady), přes 100 battleship z nichž cca půlka byly nightmary NCDOT výměnou za 20 dictorů a 22 battleship TESTu. ;D

Další konfrontace: Athanor final timer na Oijanenu

https://zkillboard.com/related/30000186/201811300300/

TEST sám proti Panfamu. Panfam vyhrál objectives i ISK war. Ale vzhledem k tomu, že na gridu měl Panfam 40 superkapitálek, tak žádná katastrofa.

Jinak spousta blueballs a TZ tankovaní na obou stranách.


CO2 jako aliance končí, tentokrát se zdá definitivně

https://soundcloud.com/choridon/co2-disbands


Další posily z NCDOT do TESTu:

http://evemaps.dotlan.net/corp/hirr/alliancesOffline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #233 kdy: Prosinec 03, 2018, 08:31:07 »
Pravidla Panfamic Horde pro ratování v Cobalt Edge:

Citace
Welcome to Cobalt Edge! There are a couple of things you should know to get started. The systems available to us are: E-B957, 4A-6NI, and 2-9Z6V None of these systems are cynojammed, be aware of this. Our staging structure is the Fortizar named "Balinor" in E-B957 On grid with this Fortizar is a Sotiyo that we have access to, which has the ability to build caps and supers The Tatara on grid is a perfect refinery that we also have full access to. NO MOON MINING
YOUR TOONS MUST BE IN BB/VG, NO HORDE INC. TOONS
Our shared intel channel is Cobalt.Intel - The renters keep excellent tabs on enemies, so you would do well to watch this channel at all times while krabbing.
You can run escalations safely** anywhere in CE, none of the locals will bother you. Our friendly locals (THESE WILL NOT APPEAR BLUE) are Hard Knocks Citizens, Circle of Hell, Brothers of Tangra, and Skill Urself DO NOT REPORT THESE IN INTEL
FAQ Section:
Q: How do I get there?
A: Read pins in this channel for routes from O-V/FB5 - These REQUIRE JDC5 for normal caps, and JDC3 for rorqs.
Q: What type of rats are out there?
A: Rogue drones, fit omni tank, fire EM at them. Watch out for drone carriers, these can oneshot excavators.
Q: What should I bring?
A: Please bring anything you will need to Krab safely, this includes any/all refits for ratting caps (make sure you have a serviceable combat refit for carriers/rorqs), interceptors, dictors, MUNINNS. We have to ability to produce some necessities out here, but logistics to CE are a literally nightmare, so pack well when you move.
Any further questions can be directed to myself or @Ahzmundus Skeeve If we can't help you, we'll get you in touch with someone who can.

NOTHING CAN STOP THE KRAB

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #234 kdy: Leden 04, 2019, 09:33:21 »
Zpětně jen doplním jeden major event z min. roku.

Rok 2018, co se týká ztracených titánů uzavřelo předvánoční MOVE OP Triumviaratu do Uemonu ve Forge:

https://zkillboard.com/related/30000197/201812222200/o/%7B%22A%22%3A%5B%221354830081%5C%2F%22%2C%221900696668%5C%2F%22%5D%2C%22B%22%3A%5B%5D%7D/

Lví podíl na všem měli Snuffed Out za počáteční tackle. Trochu ironie byla v tom, že v květnu Triumvirate zažil podobnou situaci z opačné strany při MOVE OP Legie XiX a strašně se jim tenkrát smáli. Legie taky přišla o 10 titánů, ale o víc supercarrierů.

Obecně rok 2018 byl hodně bohatý na velké ISK losy. Zatímco dřív byla bitva v součtu zničených ISK přes 1 T  jednou, maximálně 2x do roka, tak v roce 2018 to bylo prakticky každý měsíc. Pomohly tomu i nějaká změny jako menší nerf citadel a hlavně jump fatigue. 

Jen v pár čísel ze zkillboards:

Počet zničených titánů 281 ks -> tj. cca stejně jako za 3 předcházející roky dohromady (2015-2017)
Počet zničených  keepstarů 27 ks -> do roku 2018 jich bylo zničeno jen 7. Navíc padly i 2 ve WH, kde se považovaly obecně za nejvíc OP a prakticky nezničelný. Několik dalších jako např. MC Keepstar bylo zničen v cargu při transportu.
Počet zničených fortizarů 790 ks -> v roce 2016 to bylo cca 150, v roce 2017 cca 400 atd....


V lednu 2018 padl record v počtu lidí v jednom systému a byl nově nastaven na cca 6500 lidí. V březnu se víceméně poprvé osvědčila shield superkapital doktrína. Když při bitvě v Providence obstála proti dreabombě cca 300 dreadů. Kdo četl theorycrafting vlákna třeba na kugu a dalších forech, tak ty byly plný hatů, kde se lidi předháněli, kdo se jim víc vysměje a obecně byly považovaný za velmi zranitelný právě vůdči velkým dreadbomám s mrakem capital neutralizerů. Později v roce 2018 se shield superkapitálky osvědčily i v bitvách titan blobů pro svoje větší EHP a hlavně shield FAXy opravují instatně na začátku cyklu, takže sebemenší prodleva v salvě DD protivníka, která v heavy Ti-Di je daleko delší a dává pilotům FAXů víc času na reakci, znamená, že Minokavy titána zachrání. Květen a červen byl honbou za frakčními fortizary při změně outpostů na citadely.

Léto 2018 bylo horké jen v RL. Červenec a srpen přinesl superkapital bitvy v UAXL a X47 a rekordní počty titánů na gridech, 700+ v X47. A na poměry EVE to byly bitvy neuvěřitelně vyrovnané početně, kdy byl rozdíl byl v řádu jednotek procent. To je v EVE naprosto nezvyklá situace, protože superkapitálky e roky používaly hlavně jako "I winn" tlačítko v safe prostředí 10 a vícenásobné početní přesily. A snad poprvní se osvědčil dualtanking, kdy na final timeru v X47 dual tankované Erebusy dokázaly přežít salvy DD. Supercarrier flotila byla poprvní v historri použita jako heavy tackle a dropnuta na nulu mezi nepřátelský blob titánů, včetně hodně frakčních typů.

Metagaming v EVE se měnil doslova každý týden. Co bylo před týdnem OP a nezničitelné bylo za týden slabé, co bylo před týdnem nemyslitelné, za týden bylo považované za smysluplnou regulérní taktiku.  Všechno to dohromady okořenila propaganda na redditech a někteří lidi její tvorbě věnovali neskutečně času.  Našlo se min. 4-5 lidí, kteří ji produkovali min. na stejné úrovni jako Cymek.

Podzim už byl na kontent o trochu slabší, sice se pořád někde něco dělo, ale už to nebylo ono a osobně už mě to do hry tolik netáhlo. Bylo znát, že většina content makerů si vybrala pauzu, kterou v mnoha případech zaslouženě potřebovali. Ale pak INIT. překvapil a udělal siege WH, kterou mnozí považovali za nedobytnou pevnost. A rok pak ukončilo fail move OP Trimviratu.

Tímto chci poděkovat  za rok 2018 všem kontent makerům ve hře, především všem FC , za to že mají energii, čas a elán tvořit pro casual hráče herní obsah, pak lidem z korpy a aliance za obětavost, která mě nejednou v roce 2018 překvapila, a v neposlední řadě i poděkování všem nepřátelům za aktivitu v roce 2018. Bez nich by nebylo, proč to hrát. ;)

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #235 kdy: Leden 04, 2019, 10:03:21 »
První loss titána TESTu v roce 2019:

https://zkillboard.com/kill/74392319/

Tropa je ex-NCDOT korpa, podle všeho při změně aliance warpnul s Erebusem na POS, kde měli online ještě Avatara na nulu, a avatara bumpnul ven.První corp theft v roce 2019 má za sebou Origin.Jeden z directorů pobral lodě, vybral wallet  a všechny courier contracty. Elo přestal hrát zase a Black Legion se stejně nejspíš zase rozpadnou/rozutečou.
« Poslední změna: Leden 04, 2019, 12:17:42 by [--BV-] Jogina »

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 716
Re:Válka na severu
« Odpověď #236 kdy: Leden 07, 2019, 10:13:54 »
TEST se snaží trochu přitlačit na Pandemic Horde, takže PH rerfnul pár citadel na Ojianenu a v okolí a výsledkem jsou celkem zajímavé konfrontace:

https://zkillboard.com/related/30002440/201901062000/

To byl pokus refnout staging fortizar PL v Geminate. Nakonec to byl hodně zajímavý fight, i přes ti-di to bylo krásně plynulé. Dali jsme ho asi do půlky a během toho probíhal subkapital fight, pak Panfam dropnul superkapitálky a museli jsme z gridu.

Včerejší fight:

https://zkillboard.com/related/30002425/201901052000/

TEST onlinoval fortizar na gridu s jedním ze dvou PH keepstarů v Geminate.

Nakolik to byl seriozní pokus a nakolik baita, těžko říct, ale zatím všechny citadely na severu, co TEST opravdu nutně potřeboval naonlinovat, tak anchoroval do US TZ nebo AU TZ a vždy úspěšně, takže podle mě spíš baita na fight, ale kdo ví.

Nutno dodat, že Imperium Moa fleeta tam dorazila ke konci, a Pando se Stuka fleetou, fakt na posledních 10-15 minut , to měl fortizar poslední dílek HP. Na startu to bylo početně 2:1 v neprospěch TESTu  v subkapitálách a v cynojamovaném systému, s dredama NCDOT na gridu.

V posledním metashow se dost mluvilo o tom, kolik PH vydělávalo na highsec marketu. TEST vydělává po jeho neúplném převzetí od PH cca 800-900 mld ISK měsíčně, a to i přesto mnohem menší zdanění obchodu a to, že majitel IChooseYou tam zhrzeně dropuje nové a nové Azbely s 0 procentní taxou. Asi před měsícem zvedalo SRP o 10 procent na všechny lodě (tuším u logistik dokonce o 20), protože všechny zaskočilo, kolik to vydělává.

Gobbins a leader ICHooseYou se mezi sebe nějak dělili o zisky. A ten high sec market si Pandemic Horde drželo cca 15-18 měsíců a člověk by řekl, že to musí být někde vidět. Ale...

PH superkapital fleeta je celkem o ničem (na zkillboards 46 titánů a 74 supercerrierů) na rok 2019 a druhou nejpočetnější alianci ve hře to nestačí ani do první desítky, space infrastruktura o ničem - 3 keepstary celkem ( 2 v Geminate, 1 v Kalevale) zatímco třeba TEST nebo GSF jich mají 5x resp. 10x víc.

 A SRP program Pandemic Horde je taky o ničem, tak kam ty obrovské peníze z toho high-sec marketu zmizely? Do rozvoje aliance určitě nešly...to by muselo být totiž někde vidět.