Anketa

Jako nováček mám primárně

Kupovat balíky za goldy
1 (11.1%)
Jezdit arény
3 (33.3%)
Ušetřit na dobrodružství
5 (55.6%)

Celkem hlasů: 9

Autor Téma: Hearthstone  (Přečteno 13082 krát)

Offline [CHN] Quingar

• Battlecruiser pilot
  • Junior :D
Re:Hearthstone
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 09, 2016, 19:54:18 »
Ja som hral primarne Mind Control Priesta.   Bol s nim fun celkom.  Ale najviac mal nedostatok ze som musel cakat kym budem mat 10 many aby som pouzil ten mind control co ak som hral proti superovi , ktory tusil ze mam Mind Control deck tak jasne ze ma dal do 5 - 6 kola :) 
Charo: "Hele Juniore? "
Quingar: " Myslis Quingara ne? Ziaden "Junior" v CHONe neni :D "

Offline [S] Malice Marra

• Battlecruiser pilot
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 09, 2016, 20:41:46 »
Když je invajtnuto 16 pořád stejných lidí, tak bude vyhrávat pořád 10 stejných  ;) ;D . Když se mrkneš na turnaje ala blizzcon tak je to neskutečna clownfiesta neznamých lidi, kde se dostane max 1 známý ksicht. RNG je v téhle hře obrovsky faktor a když máš 60% win ratio od ranku 5 , tak se opravdu můžes považovat za dobrého hráče. Já osobně sem dal legenda dvakrát a už nikdy vice. Absolutně nemotivujici dělat legenda. Všem hráčum doporučuju hrát arenu, kde se da nafarmít veškeré karty i goldy pří normal počtu výher ( při 7+ máte nekonečnou arenu ) :)

to je pravda, že grind legendy je k ničemu. Já jedu jen tak po práci 2-3 hry denně na quest. Některý měsíc to stačí na 10, jiný na 5. Je to pro mě oddechovka a vzpomínka na turnaje v Magic the Gathering.

Offline [TXBYE] Azzie Stardust

• Administrator
  • Capital ship pilot
    • Quafe klub
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 12, 2016, 08:38:48 »
Tak jsem přepnul na ty casual game a docela to dávám. Většina je výhra.

Docela si oblibuju Mage a nově Druid. Zrovna teď jsem zahrál v prvním kole potvoru za 6 many a rovnou mi protivník vzdal. Karta se obrací!
I dream about paradise / everytime a carebear dies.
Status: Living a life

Offline [S] Malice Marra

• Battlecruiser pilot
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 12, 2016, 12:29:53 »
Tak jsem přepnul na ty casual game a docela to dávám. Většina je výhra.

Docela si oblibuju Mage a nově Druid. Zrovna teď jsem zahrál v prvním kole potvoru za 6 many a rovnou mi protivník vzdal. Karta se obrací!

Nejdůležitější věc v HS je tempo, mana curve a value. Když tyhle 3 pojmy absorbuješ, tak nepotřebuješ žádný legendárky, abys sejmul většinu trotlů. Legendárky pomáhají, ale páteř každýho balíku jsou rare a common karty.

Mage i Druid jsou pro nováčka dobré. Druid dokáže docela dobře fungovat na beas synergii a to jsou většinou commonky. Ramp druida asi jako začátečník neposkládáš, protože ten se točí kolem velkých a drahých minionů a využívá možnosti druida si boostovat mana pool.
Tempo mage je sice asi nejstupidnější deck v HS, ale i jeden z nejefektivnějších. Je postavený na tom, že máš celý balík schopný hrát v každém kole něco, co je lepší než co zahraje soupeř + má synergii s removal kouzly. Pokud ale nemáš Flamewakera z adventury, tak ten balík až tak dobrý není. Kolem nové expanze se asi dá postavit něco se secretama.

• Administrator
  • Capital ship pilot
    • Quafe klub
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 12, 2016, 13:19:28 »
tempo, mana curve a value.

Absolutně netušim co to je. Ale curvy jsou tam teda určitě.

Offline [S] Malice Marra

• Battlecruiser pilot
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 12, 2016, 16:22:25 »
tempo, mana curve a value.

Absolutně netušim co to je. Ale curvy jsou tam teda určitě.

Value je, že se snažíš využít každé karty tak, aby sama o sobě toho udělala víc než karta protivníka, nebo na její odstranění využil víc karet. Typickým příkladem jsou board clear spelly, jako třeba Flamestrike. Pokud ho zahraješ na 1-2 potvory, tak ztratíš 1 kolo a zabiješ 2 příšery. To je nic moc. Když má ale plnej board a zabiješ jich 6, 7, tak to už se za 1 kartu sakra vyplatilo.
Mana curve je to, že by jsi měl v každým kole ideálně položit takové karty, aby jsi utratil všechnu manu, získal převahu na boardu, nebo board vyčistil.
No a tempo je prostě to, že dostáváš protihráče pod tlak a on musí reagovat. Některé karty mají tak silný efekt, že třeba dokaží to tempo otočit na druhou stranu okamžitě a musí zas reagovat soupeř.

Příklad: Soupeř má na stole 5/5 potvoru, ty nemáš nic. Lízneš si Firelands portal, který dá 5 dmg a zároveň vyvolá  5 manovou potvoru pro tebe. Nejenže mu zabiješ potvoru a on nemá nic, ale zároveň teď bude muset reagovat na příšeru, kterou ti vyvolá ten portál. Tzn. došlo k tempo swingu. A takových karet je spousta. Některé třídy ale mají s znovuzískáním tempa velký problém a jakmile ho ztratí, tak prohráli. Typickým příkladem jsou třeba teď populární aggro pirate warrioři.

• Administrator
  • Capital ship pilot
    • Quafe klub
« Odpověď #26 kdy: Prosinec 12, 2016, 16:48:59 »
Já myslel, že je to nějaká věda, to všechno je přece intuitivní.

Offline [S] Malice Marra

• Battlecruiser pilot
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 12, 2016, 16:58:18 »
Já myslel, že je to nějaká věda, to všechno je přece intuitivní.

a stejně v tom 80% hráčů failí. Ono to třeba není někdy úplně evidentní. Někdy je lepší zahrát něco pro tempo v dalším kole, někdy se dokonce vyplatí nedělat nic, abys v dalším kole měl větší value. :)

• Administrator
  • Capital ship pilot
    • Quafe klub
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 12, 2016, 20:36:49 »
Pomalu se blížím k 700 goldům. Mám jít do arén nebo koupit nějaké dobrodružství? Jak to nejefektivněji využít?

Offline [S] Malice Marra

• Battlecruiser pilot
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 13, 2016, 07:31:56 »
vždycky je dobrý mít alespoň poslední dobrodružství. Jsou tam silné karty a když pak vypadnou ze standardu, tak je prostě disenchantneš na dust. Ale klidně bych šetřil ať to máš pak po kupě. Jedno křídlo ti pravděpodobně nepomůže a všechny stojí tuším 2100, nebo dokonce 2800 goldů.
Pokud dokážeš v aréně dělat 5+ výher stabilně, tak je to vždycky lepší než třeba kupovat packy. V aréně platí, že 3 výhry zajistí, že neproděláš a 5+ už je výdělek. Sedm ti zpravidla už zaplatí další arénu + bonus. Já mám průměr 7,5 výher na arénu, ale teď ji dlouho nehraju, takže netuším jak divoký to tam teď je.