Autor Téma: Co kdyby WH se dal upgradovat tak, ze bude mit Z142 static  (Přečteno 2434 krát)

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 780
Re:Co kdyby WH se dal upgradovat tak, ze bude mit Z142 static
« Odpověď #10 kdy: Březen 12, 2019, 13:31:44 »
SI přečti ty články o Andy Chee...on botoval/botuje zhruba ve 30ti systémech najednou. Pokud mu sundáš jednu loď v jednom systému, je to pro něj ztráta cca 3 procent produkce ISKů a jen na omezenou dobu.

Většina lidí, co botuje 30 VNI, tak na pozadí trenuje 30 alfa účtů.

Navíc před 3 měsícema mu CCP zabanovalo účty, za nějaký 2 týdny pauzy už byl v akci znova. Oni mají způsoby, jak ty ISK v očích CCP "vyprat" a "schovat". Většina lidí, co botuje 30 VNI, tak na pozadí trenuje 30 alfa účtů. S Banem v určité fázi počítají.

Ono i když botuješ 30 alfa VNI a hned první den tě někdo nareportuje, CCP trvá 3-4 týdny než tě zabanuje. Za tu dobu vyděláš cca 17,2 mld ISK. A situace, kdy tě někdo nareportuje první den je spíš teoretická, v praxi jsou spíše měsíce/roky v závislosti na intenzitě.

My chceš říct, že tohle vyřeší nějaká WH? ;)

Ten dopad by byl v řádu maximálně jednotek procent.Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 780
Re:Co kdyby WH se dal upgradovat tak, ze bude mit Z142 static
« Odpověď #13 kdy: Březen 13, 2019, 06:48:27 »
https://www.reddit.com/r/Eve/comments/b06v66/ratting_changes_or_hi_its_me_again/

No je tak maximálně nerf pro boty v supercarrirech. Na ratovaní v menších lodích to nemá vliv.

Takže boti přejdou se supercarrierů do gil/VNI, trochu víc se rozprostřou a upraví si programy viz:

Citace
After the series of tests I decided to use Gilas.

The profit was clear –I was not giving a fuck for a ship losses.

For such purposes I had to get some good hardware – solo Ryzen CPUs and two-headed Motherboards with Xeons. This equipment was supporting from 50 to 100 accounts per a single computer.

To be honest, if we start talking numbers, one Mother-BOT account, which was safely rattling for 5 hours a day gave me about 1,5 billions of pure profit! And this is about 45 billions in a month! My small bot army of 10 motherships provided me with 450 billions in a month.

If we take Gila, it is producing about 30 millions per hour. But I planned to use them for 23,5/7 which could bring me about 700 millions per day. By other words – two Gilas is a one Mothership. If we multiply this for 300 accounts, which I planned to use, we may get more than 6 trillions of pure monthly income.

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 780
Re:Co kdyby WH se dal upgradovat tak, ze bude mit Z142 static
« Odpověď #14 kdy: Březen 13, 2019, 07:15:19 »
trochu k tematu

https://www.reddit.com/r/Eve/comments/b06jd2/crosspost_from_pcgaming_on_the_chinese_hacking/

Pěkný vlákno.

Doufám, že si ho přečetl i Noraus, který v září 2018,  hrál hned druhý den, po tom co ho CCP zabanovalo za RMT:

https://www.reddit.com/r/Eve/comments/9ei1lh/noraus_fraternitys_executor_has_main_multiple/

Btw vzpomínate si na event k 15. výročí EVE ? Jak CCP házelo botery do high secu za účelem veřejné popravy?

7 z 10ti čínský boti. Samozřejmě jen náhoda, kauzalitu v tom nehledejte.

Offline [EL-G] erg cz

 • Battlecruiser pilot
 • ****
 • Příspěvků: 304
Re:Co kdyby WH se dal upgradovat tak, ze bude mit Z142 static
« Odpověď #15 kdy: Březen 14, 2019, 09:01:15 »
No a vsimli jste si, ze CCP planuje nerfnout jak VNI tak i Gila?

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 780
Re:Co kdyby WH se dal upgradovat tak, ze bude mit Z142 static
« Odpověď #16 kdy: Březen 14, 2019, 13:39:45 »
https://www.eveonline.com/article/pobbb9/spring-balance-update-incoming

- titan nerf spíš nerf ratování, než PvP nerf

Nerfovat se měl tracking nebo měli zákazat superkapitálkám targetnout subkaps, jak to bylo v late Dominion časech 2012-2015. "NO GO" zónu kolem titán blobu  pro subkapitálky to vůbec neřeší.

-Remote Rep nerf - záleží až to bude ve hře. Se bojím toho, že meta bude dropnout 20 FAXů na enemy titána a na poslední chvíli mu zrušit repy, pokud bude armor, tak na něj dropneš shield FAXy a budeš ho opravovat tam, kde nemá rezisty , a armor FAXy  budou mít malus na remote rep, případně dropneš vlastní armor FAXy a ty repy v půlce cyklu zrušíš, aby byly neefektivní repy friendly FAXů.

Fakt bude záležet na detailech a ošetření proti X způsobům jak tu mechaniku exploitovat.

Stačilo nerfnout tank nebo capacitor FAXů plošně a nedělat složitý systém, který budou lidi různě zneužívat a CCP se svou pomalostí to bude ladit roky.

- supercarrier/carrier nerf taky spíš do PVE, NSA se nebude používat, sensor boostery frakční a lepší je nahradí, případně remote SB na altovi

- insurance nerf - OK

Změny u subs, jakákoliv změna v současným Ferox Online je lepšímu, i když některý ty PvE nerfy budou asi ne moc učiný. Z VNI přesedneš do Ishtara nebo si dáš VNI armor tank a dáš tam nav computers. Boti si už novou metu najdou, a rychle se přizpůsobí. 


Člověk se neubrání tomu, že v posledních měsících je v plné nahotě vidět,  to zoufalství CCP v boji s botama, který probíhá v tomhle duchu:

Botují se moc lvl3 a lvl4 mise ? OK nerfneme misse v high secu...všem boter neboter.
Botují se moc anomálky? OK ...nerfneme to plošně všem.
Botuje se moc v supercarrierech ? OK..nerfneme je do PVE...
Botuje  moc lidí těžbu  v rorqualech ? OK, jim nerfneme těžbu o 20 procent všem.
Botuje se hodně ve VNI? OK nerfeme VNI.

Co zkusit místo takového zoufalství hlídat a banovat IP adresy, hledat účty který ve hře vydělávají 23/7 v týdnu, konečně udělat nějakou automatickou ochranu pro ty nejkřiklavější případy automatizace ve hře, ať to ručně nedělají 2 lidi v roce 2019? Jestli někdo těží na 150 účtech (znám takové), tak snad není ani v CCP nikdo dost najivní na to, aby si myslel, že to kliká všechno ručně, nez nějaký formy automatizace...

Ono titiž neustálým nerfováním všeho, kde se boti ve větším projeví hrozí, že v tý hře zůstanou nakonec přávě jen oni. Protože oni se nejsnadněji přizpůsobí, většinou ve stylu N+1.

Botuju 20 rorqualů, tak holt po nerfu 20 procent budu botovat 24, abych byl na svejch. Sofrware to zvládne.
Kdo to nezvládne jsou lidi, kteří hrají poctivě a bez automatizace a proto mají svoje limity mnohem mnohem níž, než program.

Pokud CCP nezmění přístup a nebude řešit ten hlavní problém, tak část hráčů odejde, druhá si pořídí právě ten soft, aby to dělal za ně,  a mohli tak držet krok.

Kuriózní je, že v posledních měsících CCP dokonce začalo uplatňovat systém kolektivní viny. Což v MMO je docela kuriózní. . Na pozdrim při jedné ze dvou nebo tří vln banování čínských hráčů za botování a cheatovaní na hacknutych klientech za  podporu vedení botům nastavilo záporný účty alianci Fraternity, Therapists.

Teď na konci ledna podobně postupovali s KWG, taky potrestali taky celou alianci za podporu botům. Možná tam někde tam začíná cesta...ale asi by to chtělo tvrdší kolektivní tresty.

I když Fraternity kvůli tomu přišlo o sov struktury ve Scalding Passu, KWG nebylo schopný zaplatit rentu a proto byli odejiti z Feythabolis, tak je mi to přijde mi to pořád hodně málo na to, jak to devastuje hru.