Autor Téma: Scarify Ardonn - rozloučení  (Přečteno 391 krát)

Offline [TFKI] scarify ardonn

• Capital ship pilot
Scarify Ardonn - rozloučení
« kdy: Březen 19, 2019, 22:04:29 »
Tenhle mini článek jsem chtěl napsat již dlouho a konečně jsem se k tomu dokopal..

Když teď koukám na svůj killboard https://zkillboard.com/character/1275253864/ už to bude skoro rok, co jsem sednul do sabry a šel zabíjet.
EVE Online stále považuji za nejlepší herní zkušenost, kterou jsem v životě zažil, však jak by ne, když jsem hrál 9 let. Škoda, že již nefungují ty yearly stats, abych se kouknul kolik tisíc hodin jsem ve světe zažil, možná by to byl i rok čistého času.

Budu psát možná trochu chaoticky :-) Už to chci napsat dlouho a píšu to bez přípravy.

Kdo je vlastně Scarify Ardonn?
Můj příběh začal v roce 2009 v Pimově korporaci, to byl tenkrát takový český guru :-) Díky Pimo. Po pár měsících jsme se přesunuli do nuly, konkrétně do Syndicate do 3KNK-A. Tam jsem byly pouze pár měsíců a šli do IT aliance do Delve, která se pak rozpadnula. To mě ale stihli vyhodit za to, že jsem dělal solo pvp v Syndicate (a nechodil na fleety), tenkrát mě to dost zasáhlo, nechápal jsem to, ale bylo to nejlepší, co se mohlo stát. To už jsem měl doskilovanou Sabru (interdictor) a mohl začít mojí cestu bojovníka :-) lol

Jak jsem již psal, před rozpadem IT aliance jsme se ještě s dalšími čechy (Dina, Spasi, Firestarter..) vrátili na 3KNK a po cca měsíci přesunuli na K5-JRD, kde začla naše pouť za ovládnutím NPC systému (jo i bez suverenity to jde). Přesun na K5 byla iniciativa Azzieho, kterého jsem ještě nezmínil, ale všechno je vlastně Azzieho chyba, alespoň to všechno dobré.

Nejlepší na našem spolku s Azziem byla naprostá samostatnost. Nebyli jsme na sobě vůbec závislý a nemuseli být smutný, že se sami nezabavíme (znáte to, FC vám nelogne a najdnou nemáte, co dělat). Vlastně to nejlepší bylo to, že jsme byli pure PVP, takže téměř žádný PVE (krom DED pokud byl v našem systému nebo vedle). Ono to PVP celkem sype, když můžete i lootovat, takže já jsem si v EVE zaplatil, třeba jen první 3 měsíce, pak už bylo Isků dost jen z PVP+DED plexů.

Jelikož jsme dělali pořád to samé, teď myslím kempení + hit&run nálety, tak jsme se za ty roky dost zlepšili.
Já vlastně začal kempit úplně prvně v maledikci (nic jiného jsem neuměl), pak jsem měl Vengeance a až pak přišla Sabre. Azzie byl tenkrát pouze Ishkur pilot, a ne nadarmo v něm má nejvíc killů vůbec https://zkillboard.com/ship/12042/topalltime/.
Azzie pak měl druhý účet, který v podstatě změnil vše, Falcona. Díky tomu jsme mohli dělat psí kusy. A já postupně dodal oba skauty, které jsme potřebovali. Ze začátku jsme skauty myslím neměli vubec a jen koukali na scan, tak to byl celkem adrenalin, když Vám něco přiskočí do systému a pak se u vás objeví v bublině arazu a vy máte as tak 1 sekundu se rozmyslet, jestli začít utíkat nebo bojovat, protože tenkrát se hooodně cynovalo, ale po přesunu na K5 jsme už měli oba skauty a vždy věděli, co k nám letí.

Tím pádem jsem měli dokonalý stroj na zabíjení ve 2 lidech, sestřelovali jsme všechno co šlo. Já osobně miloval, když kolem letěla 30ti členná fleeta a přišla o 3 lodě :-) (opozdilci + přední skauti). Dokážete si představit jak nás lidi kolem měli rádi :-)

Byli jsme no blue spolek, takže žadný spojenci, krom lidí, co byli s náma v systému. Jo a málem bych zapomněl na další věc, se kterou mr. Azzie přišel a podle který, jsme jeli od začátku, a to byl prázdný local. Kdo nebyl aktivní tak odlognul, žádní ship spineři vítani nebyli. Tím pádem náš local o 2 lidech vypadal, jako že ani nejsme spolu (každý jiná korpa) a cílů pro to bylo dostatek. Přeci když jsou 2 lidi na lokále, tak warpnu přímo na bránu ne?

Nemá cenu popisovat víc, jen to, že jsem za ty léta nasbíral asi 8 tisíc mrtvol, sám vlastnil velkou flotilu lodí na jedné stanici a tak. Jak už jsem psal, sabre byla moje velká láska a nelítal jsem většinou nic jiného, a tak jsem s ní nasbíral i pro něuvěřitelných 17630 sestřelů.

Ještě mě napadla jedna věc, kterou bych rád zmínil. Tohle moc lidí asi moc pochopí, protože se v EVE honilo za gf, neboli touhou mít good fight. Ale u nás to bylo jinak. Naše "fighty" začali a vlastně skončili v tem moment, kdy oponent udělal chybu (warpnul přímo, zaagroval na bráně..). To byl prostě okamžik, kdy už o tu lod přišli aniž by zatím ztratili jediný hit point štítu.

CCP za ty roky udělalo spoustu změn, které nás většinou moc neovlivnili (low sec, wh, sovky), ale přišla jedna změna, která mě málem stála EVE. Imunita interceptorů na bubliny. Tenkrát toho moc nelítalo a ještě jsem mohl sám chytat mnohem míň lodí.

Naštěstí jsem ve vedlejším systému uviděl neznámého týpka, kterého jsem požádal o pomoc s nabajtování našeho oblíbeného soka. Z této pomoci vyrostlo obrovské přátelství, a není jím nikdo jiný než Nalia White https://zkillboard.com/character/90739551/topalltime/.
Nalia byl instalocker (trasher a pak svipul) a s jeho pomocí jsme mohli zase pěkně chytat (Nalia sundal 3,479 intíků). S Naliou jsme hráli spolu od roku 2013, takže cca 5 let.
Jo a víte jak jsou na lodí ty killmarky, tak Nalia dokázal mít svipula s 999 killmarky :-) Já vždy zůstal u 100 a pak sabru odložil, takže jich mam asi 6 takových :-)

No a to je konec mého příběhu, ještě zmíním můj nejoblíbenější solo kill https://zkillboard.com/kill/36943936/, ale se sabrou jsem kuchnul vlastně téměř všechno. Já se ji nedivim, sám jsem kdysi míval infart, když jsem nečekaně vlétnul do bubliny ( i do té své)

A proč vlasně již nehraji? Čas, to je to, co nemám, 2 děti udělají svoje. EVE vyžaduje trochu víc než půl hodky denně a tak je pro mě těd mnohem lepší si dát nějakou tu instantní zábavu na 20min.

EVE je opravdu skvělá hra, na které jsem miloval tu rozmanitost, způsob zabíjení (žádný že si dojdu ze hřbitova), taktické PVP, super market, lore, hatery..... a tak dál. EVE je prostě nejlepší hra na kterou již čas.

Jo a vlastně jsme v roce 2012 s Azziem, Alleo a Dušičkou založili Quafe. Kupodivu nám to vydželo dlouho....

A pár screenshotů:

Nalia White 999 killmarks

Kdysi jsem byl i 3tí :-)

Velmi starý screen meho hangáru

triplebox se psem

takhle jsem kdysi vypadal

Offline [TFKI] scarify ardonn

• Capital ship pilot
Re:Scarify Ardonn - rozloučení
« Odpověď #1 kdy: Březen 19, 2019, 22:05:53 »
Přeji všem, kteří ještě hrají mnoho zábavy v EVE :)

Scarify končí, vlastně už před rokem skončil

Offline [TXBYE] Azzie Stardust

• Administrator
  • Capital ship pilot
    • Quafe klub
« Odpověď #2 kdy: Březen 20, 2019, 09:38:52 »
8)

So many memories. EVE byla hra na vesmírné lodičky, ale rychle se proměnila na hru na lidi. Poděkování patří desetitisícům hráčů. Ať už to byli lidé, kteří byli s námi, lidé co byli proti nám nebo anonymní mrtvolky co vůbec netuší kdo jsme byli. Díky jim všem.

Pokecáme v ZOO až prckové budou čumět na šimpanze :)
I dream about paradise / everytime a carebear dies.
Status: Living a life

Offline [QEVEP] Guados

• Cruiser pilot
« Odpověď #3 kdy: Březen 20, 2019, 10:08:04 »
o7 o7 o7 o7

Díky za xxx hodin kempení K5 i když jsem pro některé věci nemel pochopení, ale musím uznat, že jste to měli vymakané naprosto k dokonalosti. EVE je pro mě též srdcová hra a proto se už dále nemůžu koukat co se s ní děje a předevčírem mě po 8 letech skončil učet  :o :o

Tímto bych se též chtěl připojit k rozloučení a doufám, že ještě třeba někdy uděláme nějakou chlastačku v Praze   ::)

Mějte se pěkně a hodně štěstí v RL !!

Guados

Offline [TXBYE] Azzie Stardust

• Administrator
  • Capital ship pilot
    • Quafe klub
« Odpověď #4 kdy: Březen 20, 2019, 10:58:37 »
Jinak si po failu s názvem F76 slušně ulítávám už několik měsíců na Destiny 2 a musím říct, že mě to fakt chytlo. Kdybyste někdo náhodou hrál: Azzie#2704 a zaběhneme něco spolu.

Jinak dnes je první mass test EVE: Aether Wars, zatím jde o ověření konceptu, ale třeba z toho něco bude. Doufám, že ho stihnu. Dám pak vědět.
I dream about paradise / everytime a carebear dies.
Status: Living a life

Offline [CHN] Quingar

• Battlecruiser pilot
  • Junior :D
« Odpověď #5 kdy: Březen 20, 2019, 20:02:24 »
@Scarify  : Tak hodne stesti v RL a s detmi. Dik ze som obcas mohol prist na K5 a nieco s vami smahnut :)   
@Azzie :  Planujem to aktivoat dostal som kod k novej grafarne tak rad to skusim s tebou to Destiny. 

Tak GL a HF v RL lidi prajem.

JJ a ako pisete nekdy mozem udelat nejaku akci v Prahe   nebo i v ZOO v Prahe :)   
Charo: "Hele Juniore? "
Quingar: " Myslis Quingara ne? Ziaden "Junior" v CHONe neni :D "

Offline [PYCO.] Kveto

• Battleship pilot
  • ex pYco
« Odpověď #6 kdy: Březen 20, 2019, 20:32:39 »
Can I have your stuff??

Offline [QT-KT] Alenn G'kar

• Battlecruiser pilot
  • Dědové bolševický. Bez cenzury pls!
« Odpověď #7 kdy: Březen 21, 2019, 13:15:49 »
Není to o čase ale o prioritách :) ať rostou rychle :D
Já už také dva roky nezapl ale stále naivně doufám že se vrátím. Podobný pocit jsem měl v CS 1.6. Ty časy kdy nebyla ta kvalita rozdrobena do tisíce her a já si užíval super skupinu lidí. Dnes je hodně na výběr, paradoxně je méně lidí spokojeno :/

Hodně štěstí. o7

AlennGK
BB-Sucks! Be .md!