Autor Téma: Drifter invaze  (Přečteno 10905 krát)

Offline [QEVEP] Draciste

 • Capital ship pilot
 • ******
 • Příspěvků: 1801
  • http://twitter.com/Draciste

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 795
Re:Drifter invaze
« Odpověď #1 kdy: Červen 29, 2019, 23:48:12 »
Veselo teprve bude. A nebude to CCP, kdo se bude nakonec smát. ;D

K mechanice:

Každý den se v cca 6 regionech v nulle, ve 3 systémech objeví NPC lodě a warpnou někam a pokud je tam warpable target, zautočí na něj, pokud je tam není útočí na strukturu, pak warpnou k jiné atd...dokud je někdo nezastaví. Nemají damage cap při útoku na struktury, narozdíl od hráčů, jedno BS dává cca 1300 DPS omni DMG, frigate tracking, 150 km range atd...a hlavně mají ponerfovaný loot.

Counter:

Drifteři outclasnou jakoukoliv subkapitálky v EVE o několik levelů, a zvlášť support lodě ničí velmi efektivně, takže subcaps -> no option.

Takže povinný PvE event pro supercarriery/carriery/FAXy několikrát denně bez nároku na odměnu. "Povinný" pokud nechcete riskovat, že je CCP spawne i na armor timer.

Possible outcome:

1) Spousta content makerů (FC, military directoři) odejde ze hry, protože nikdo v nule nebude válčit a bude dělat babysiting vlastním strukturám. 

Už tak CCP spoustu věcí nastavilo, tak hrozně, že tihle lidí odcházeli  kvůli tomu, jak zprasili small a mid lvl PvP. Teď v podstatě znemožnily i large scale PvP, všechny konflikty od "Invaze" zamrzly, FC to hrají kvůli PvP a ne kvůli nějakým stupidním repetivním "Triglavian raidům" se supercarrierama - navíc bez odměny.

Upřímně raidy ve WoW Classic budou zábavnější než tohle, pokud už bude někdo toužit po PvE, kdo bude chtít mass PvP půjde do Albionu Online apod.

2) Serenity server aka "true blue donut"

Vzhledem k tomu, že nikdo nebude schopen udělat žádný deployment a bude hlídat doma struktury, tak poslední zbytky vzájemný animozity mezi leaderama začnou mizet, a čím déle bude tohle PvE utrpení trvat, tím větší šance, že se všichni dají namodro nebo mezi sebou postupně uzavřou vsichni non invasion pakty.

3) Null Revenge -> High sec will burn

Inkubátorem nových hráčů EVE je high sec. Ví to i CCP proto pořád vylepšují NPE atd... Velká část obchodu se děje přes citadely vlastněné lidma z nuly, velkou část obchodu s klíčovýma komoditama manipulují nejbohatší jedinci z nuly, T2 produkce je zcela závislá na importu moon materiálu z nuly. Trade huby se dají týdny kempit, stejně tak bottlenecky na mapě a bude staičt jedna SIG od každý větší aliance, asi poslední možný PvP kontent, když na vzájemný války nebude nikdo moct v nule uvolnit dostatečný kapacity.
 

Závěr:

Je smutný vidět, jak je celá hra kromě nějakých 3-4 regionů zaplevelená botama a CCP to netankuje.  A místo toho, aby řešili věci, které blokují PvP kontent tzn. další nerf kapitálek/superkapitálek aby mělo smysl lítat v subkaps něco jinýho než pár booshing doktrín, ponerfovali jump gates/nový cynojammery a s tím i menší citadely, tak místo toho přijdou s povinnýma PvE raidama bez odměny. Tím udusí poslední zbytky už tak zkomírajicího PvP v nule.

Tleskám CCP. Jde vidět, že tu hru kluci hrají a ví, kde jsou ty její nejpalčivejší problémy...PCU už je na tom, jak v roce 2006, a to přesto, že je každý den online několik tisíc alfa botů, a celej Serenity server už přemigroval na TQ...no a bude ještě hůř až vyjde WoW Classic, kam se chystá hned několik aliancí z EVE.

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 795
Re:Drifter invaze
« Odpověď #2 kdy: Červenec 01, 2019, 09:17:18 »
Citace
Gobbins (Pandemic Horde):

OFFICIAL STATEMENT ABOUT THE DRIFTER EVENT:

We've had several days to gather data about this event and can now conclude that:
- the npcs are not clearing bots (see killboard)
- the npcs are not clearing low-power citadels spam, they seem to mostly hit active ones
- the AI is not dynamic is is simply spawning waves in the same systems every day
- there is no reward whatsoever for killing the npc waves
- there is no story/progression like they had the Triglavian phase with the sites evolving

The whole event appears to a purely punitive design where large null blocs are forced to deal with tedious waves of the same npcs every day, several times a day without any reward. From a customer point of view, this is purely a time waste inflicted by the company on null members for playing the game along the mechanics they themselves implemented.

At the same time, the event is used to score popularity points with another group of customers that resent the null block gameplay. A lazy shortcut appeasing some revenge fetishes instead of the hard work required to fix the deeply rooted issues affecting the game right now.

My view is that this is unacceptably dishonest behavior for CCP as a company, and as such we support cooperating with other null entities as customers to keep the company honest. I do not believe in big hyperboles of outrage, but I do believe the nullbloc entities are a large stakeholder in eve as a game, and in eve as a business. If the company cannot deliver a fair service to us as customers, it is within our right to react in kind.

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 795
Re:Drifter invaze
« Odpověď #3 kdy: Červenec 04, 2019, 12:35:12 »
Od včerejšího restartu Driffteři hodně přitvrdili:

Jen včera dali v Esoterii do RF přes 200 struktur (nevyhlo se to ani strukturám naší korpy). Stíhají to v rekordním čase, protože DMG CAP zřejmě nemají (stihnou za +-8-10 minut refnout strukturu, kde hráči musí panáčkovat min. 17-18 minut bo DMG CAP).  Jen v Esoterii jsem viděl, že naráz útočili v 7 systémech na jednou - tipuji, že v celé nule to byly stovky systémů a tisíce struktur. 

Nejdou vyprobovat, nejsou vidět na D-scanu, BS se pohybují rychlostí 3200+ m/s,  targetují rychlostí fregaty a mají bod na hodně hodně velkou vzdálenost - takže se není moc divit, že mají 100-200 killů hráčů za hodinu a Driffteři se na zkillboards probojovali mezi TOP 10 aliancí (recent rank).

Statistiku Driffterům vylepšují boti, typu Dora 1 až XXX:

https://zkillboard.com/region/10000006/

kteří jim tam warpí pořád nazpátek v podech. Chtělo by to nový skripty pro boty. ;D

Už mají i první killy regulerních full power struktur:

https://zkillboard.com/kill/77614406/

Výsledek je momentálně:

- plně sjednocená nula, všichni leadeři jsou na jednom disctord kanále a radí se tam co dál. Překvapilo mě, že se ochotně přidalo i WC, ale na druhou stranu se nedivím. Čím déle to bude trvat tím hůř se pak bude generovat jakýkoliv konflikt, protože ti lidi se tam snaží pomáhat si, radit se, jak se efektivně bránit a jak si mezi sebou vytvoří pozitivní vazby časem, tak se válčit nebude ani po invazi a driftrech, nebo ano a budou to  předem domluvený "jako války".

-  padá PCU a padat bude, ono není moc důvod moc logovat pokud nemá člověk práva jako gunner v citadelách, technicky jako by CCP přidalo do nuly random  šanci  na výbuch jakýkoliv lodě, která vydokuje,  player generated content se rovná limitě k nule.

- nula začala s embargem na řadu komodit exportovaných do high secu. První začalo Impérium, ostatní se přidávají a pilují se seznamy toho, jaké zboží bude podléhat kartelu a které už ne. Ceny mnoha věcí už letí raketově nahoru. A je víc než jasném že tímhle to zdaleka neskončí a budou následovat další kroky. Jaké budou a jak se povede je prosadit ukáže čas.

Celkem vtipný obrázek, se spoustou skrytých narážek, z redditů:

Offline [TXBYE] Azzie Stardust

 • Administrator
 • Capital ship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 2582
  • Quafe klub
Re:Drifter invaze
« Odpověď #4 kdy: Červenec 05, 2019, 16:26:29 »
Byebye local chat wars.

I dream about paradise / everytime a carebear dies.
Status: Living a life

Offline [QEVEP] Draciste

 • Capital ship pilot
 • ******
 • Příspěvků: 1801
  • http://twitter.com/Draciste
Re:Drifter invaze
« Odpověď #5 kdy: Červenec 05, 2019, 21:46:29 »
Morning!  More positive ping.   You should be aware by now, The Imperium, in an act of protest will soon be attacking hisec space.  This is Burn Jita x 100.  Not just freighters but structures, groups, everything we can including an Imperium wide embargo against hisec.  Please trade your goods locally in our markets or 1dq.  Also, to this effort, you will need a sec status of -2 or above.  There will most likely be many many wardecs.  Maintain your diligence while traveling through high/low.   Use neutral alts if you need to move things.  Play smart, fuck hisec!

Offline [QEVEP] Draciste

 • Capital ship pilot
 • ******
 • Příspěvků: 1801
  • http://twitter.com/Draciste
Re:Drifter invaze
« Odpověď #6 kdy: Červenec 05, 2019, 21:48:53 »
a nebudu tomu zakladat vlakno zvlast, rovnou k tomu fuckupu od CCP pridam tohle....

https://forums.eveonline.com/t/local-comms-blackout-discussion-thread/171935

As reported in The Scope 57, over the coming days we’ll be changing the way local chat works.

This change will affect the whole of nullsec space.

Local chat in all nullsec space will be switched over to delayed mode. This means that it will behave as local chat in wormhole space, with pilots only appearing in the local population listing should they choose to post messages.

Obviously, this will cause a substantial change to the dynamics of nullsec, so we want to inform the community before we begin.

The duration of this blackout is undetermined, and we’ll be monitoring what effect this has on the cluster.

We will give at least 48 hours of notice before initiating the blackout so pilots can make the necessary preparations.

Offline [--BV-] Jogina

 • Battleship pilot
 • *****
 • Příspěvků: 795
Re:Drifter invaze
« Odpověď #7 kdy: Červenec 06, 2019, 10:13:20 »
Tak CCP si chce asi otestovat reakci hráčů.  A bude to zajímavé sledovat, jak se kdo bude adaptovat. Asi největší změna od jump fatigue.

Pokud to bude permanentní změna, tak očekávám, že na tom nejvíc vydělají ty největší aliance. Takže jen další konzolidace do větších celků/blobů. Bezpečí roste s velikostí stáda a je v lidské přirozenosti rizika minimalizovat.

Teď to bylo vidět pěkně v Trbute, lidi co 10 let blobovali ostatní  v poměrech  superkama s kecama "My ty lodě jen chceme lítat při každý příležitosti" a  "Ostatní nemají narozdíl od nás koule", po ztrátě N+1 dominance najednou nemohli najít UNDOCK tlačítko. ;D

Asi nejvíc budou tratit boteři a renteři. Což nemusí být vůbec špatně. 

Carriery, superky, rorqualy od velkých organizovaných aliancí budou dropovat response fleety a je jedno jestli to bude 100 titánů nebo 300 proteusů, podle toho co bude best.Nejspíš vzniknou i nějaký lepší outgame automated tools a SIGs věnující se aktivnímu scoutingu.

První dny budou asi velká sklizeň pro recony a bomber fleety, zvlášť v nejprofláknutějších boteských regionech, boti novinky nečtou a ještě navíc se budou snažit vrátit a ratovat dál, protože na lokále bude "čisto". Takže bude možné je zabíjet i opakovaně. Po nějakým čase  upravý skripty a už to taková sranda nebude. ;D

A je taky dost možný, že spousta lidí přestane hrát a CCP to pocítí finančně tak, že to stáhne zpátky a řekně " Byla to jen časově omezený Driffter event", aby neztratilo tvář.

Si budeme počkat, jak to dopadne. ;D

Offline [QT-KT] Alenn G'kar

 • Battlecruiser pilot
 • ****
 • Příspěvků: 273
 • Dědové bolševický. Bez cenzury pls!
Re:Drifter invaze
« Odpověď #8 kdy: Červenec 06, 2019, 12:36:22 »
To zní zajímavě :D léto blood fest?

  AlennGK
BB-Sucks! Be .md!

Offline PYCO. tib0

 • Cruiser pilot
 • ***
 • Příspěvků: 112
Re:Drifter invaze
« Odpověď #9 kdy: Červenec 08, 2019, 11:23:19 »
imho, bez nejakeho noveho intel nastroja to pojde bez lokalu do sraciek.

1) Bye bye casual sposob hry, kde sa lognes na hodku a sam, v klude porobis par anomaliek.
2) Bye bye solo gate camping.
3) Boti sa proste presunu do high alebo lowsecu.
4) Keci ako to ozivy roamovanie a pvp - lol. Vela stastia pri scanovani kazdeho systemu pri roame, len aby si zistil, ze si scanoval 20 prazdnych systemov a zozralo to 2 hodiny.
5) Hordy krabov to asi preziju namackani v par systemoch, zvysok EVE radsej pusti porno, alebo pojde do highsecu robit Inkurzie.

Je to iba moj nazor, uvidime  :)